Jdi na obsah Jdi na menu
 

DD aneb Putování do Říše pohádek (4.6.2011)

5. 6. 2011

 kral-a-kralovna-1.jpgJak jste si užili Putování do Říše pohádek?

Ač několikrát sprchlo, myslím, že rozhodnutí i přes nepřízeň počasí akci uskutečnit v přírodě, bylo dobré. Zmokl plán trasy, zmokl program, zmoklo leccos, a tak i na startu jsme improvizovali a hledali suché místečko. Snad to nebylo na úkor zážitkům dětí při Putování.

Kdo přišel včas, mohl vidět téměř divadelní vystoupení smutné královny, která prosí shromážděné děti o vysvobození krále, který ztratil rozum (utekl královně pohrát si mezi pohádkové bytosti). Mnohé děti se hrdinně pustily na trasu. Nejdříve ale musely královně prokázat urozený původ, nejlépe modou krev, aby se záchrana království podařila.

Na trase děti pomáhlaly Sněhurce najít otrávené jablko, Vodníkovi lovit přímo z rybníka Martiňáku, Hejkalovi a Víle házet šiškama a strefovat se na cíl, Matovi a Patovi zatloukat hřebíky a strefovat se floorbalkou míčkem mezi špalky, Ferdovi a Berušce přenášet královnina vajíčka, Křemílkovi a Vochomůrkovi roztloukat ořechy, Robinovi střílet z luku do slaměného terče, u Loupežníka střílet ze vzuchovky na cíl, menší šipkami, u Krakonoše poznávat zvířátka, u Večerníčků projet slalom mezi kužely, u Macha a Šebestové obvazovat zranění, vypít vodu z rybníka za Širokého a Dlouhému se vyrovnat na chůdách a Jiříkovi "uhasit oheň" u mravenečků.

S kartičkou potvrzující splění úkolů spěchaly za královnou. Záchrana se podařila. Král se vrátil na trůn i s rozumem a s ním i pohoda do Říše pohádek ...

Pro starší děti bylo určitě vítaným zpestřením a inspirací vystoupení šikovných kluků -  diabolistů z Pacova.

Po občerstvení se strhlo napínavé fotbalové utkání dětí s pohádkovými bytostmi. Člověk by neřekl, jak se nechají strhnout ...Král hrál jako šílený, Pat a Mat mimořádně neprováděli žádné vylomeniny, Hejkal se mohl přetrhnout, Víla pomáhla zastínit brankáře, Machovi to dost klouzalo a Robin hrál jako zamlada. I Karkulka vykopla na bránu, marně...a Šebestové nepomohlo ani utržené sluchátko :) Jelikož děti byly jasně lepší, potupné prohře naštěstí zamezil zdatný karatista v bráně. Prohráli jsme na penalty 2:1,5 (tyčka).

Takže:

vyhlašujeme odvetu !

 

ZMĚNA !!!!!!!!fotbalovy-turnaj-deti-x-pohadkove-bytosti.jpg

 

30.6. v 18h (ZŠ je 29.6. na výletě)

(amatéři RADOVAN a hosté

x  FC děti)

 

Všem nadšencům a dobrovolníkům moc děkuju za pomoc, za invenci, se kterou jste si pustili do svých rolí i za výdrž na stanovištích při přeháňkách,  byli jste skvělí.

Zdraví Karkulka

 

P.S. Více fotek opět na Rajčeti buď přímo RADOVAN 21 nebo přes odkaz na stránkách

www.radovan21.estranky.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář